אודות

הסטוריה בקצרה

ארנון בוטל חקלאי כבר 40 שנה. בצעירותו למד בבית ספר חקלאי ובדרך עשה עוד כמה עיסוקים בתחומים שונים.

את ההתנסות העיקרית שלו התחיל בשנת 1981 כשהגיע לגבעת יואב עם אסתי אשתו
ו- 3 ילדים קטנים ואת הכל התחיל מנקודת ה- 0 .

הקים לול עופות לרבייה טיפוחית, בית אימון לגידול הודונים, גידל בננות, לאורך השנים התמקצע בתחומים הדורשים למידה והקפדה, כגון: גידולי זרעי מכלוא, כלומר, הפריה ידנית בין 2 זנים שונים. בצורה הזו גידל זרעים של עגבניות, זרעים של אבטיחים ללא גרעינים, זרעים של מלונים, מכלואים של בצל לזרעים, שום למאכל וכרם זיתים.

עבודה יומיומית בת 12 שעות, בשנים הראשונות, ללא עזרה של עובדים שכירים, ארנון ואסתי בעזרת הילדים עשו הכל כמעט לבד, רק בתקופות של קטיף היו מקבלים כוח עזר של מתנדבים.

איך פגש את המורינגה ואיך זו משפיעה על חייו

בעקבות תנודתיות גדולה ומשברים בתחומי החקלאות בארץ ובעולם נכנס בשנת 1994 לתחום התיירות ובנה צימרים במתחם המשק שלו.
עם הגעתו לגיל פנסיה התחיל לחפש דרכים לשיפור הבריאות ע״י תזונה נכונה, אימון גופני ותעסוקה אלטרנטיבית.
על עץ המורינגה וסגולותיו שמע מחבר, והחליט לגדל עץ בחצר הבית לצריכה ביתית לטיפול בבעיות הבריאותיות שהגיל הביא לפתחו, החבר הבטיח להביא זרעים אבל לא עמד בהבטחתו.  במסגרת ימי עיון של משרד החקלאות חוקר של המכון הוולקני, ד"ר יפתח ואקנין הרצה על עבודת המחקר ונסיונות שנעשו בגידול וטיפוח עץ המורינגה ועל היכולות הבריאותיות של הצמח.

החלטה מהירה הבשילה במוחו של ארנון לנטוע מטע מורינגה. בסיום ההרצאה ניגש אל יפתח לסכם איתו על שיתוף פעולה לנטוע מטע מורינגה ראשון בגולן. יפתח קיבל את הרעיון לספק זרעים שטיפח ולתת ליווי מקצועי שישמש אותו להמשך מחקר לקידום גידול המורינגה בישראל, כתוסף בריאות לבני אדם וגם לבעלי חיים.

ארנון נטע שני מטעים במפלסי גובה שונים, אחד בגובה 200- באיזור הכנרת ומטע שני בגובה 0 בעליות לרמת הגולן. ברגע שיצאו עלים במסה גדולה התחיל לייבש אותם ולהפיק מהם אבקה. מהעלים הטריים עשה שימוש בבישול, בחביתות, כל זה לטובת שיפור הבריאות.
בדיעבד, השימוש באבקה ובעלי המורינגה, עזר להוריד ערכים של סוכר ושיפר בעיות נשימתיות, במקום להשתמש בתרופות קונבנציונאליות.
ארנון חווה על עצמו את השיפור הבריאותי, בטווח רחב, פיסיולוגית, אנרגטית, ובערכי בדיקות הדם,  ומכאן מרגיש חובה להמליץ ולהפיץ לתודעת כולם את הסגולות והאיכויות הבריאותיות הטמונות  במורינדה.

walk the talk

ארנון שותה כל בוקר על קיבה ריקה כ- 7 גר׳ אבקת עלי מורינגה עם מיץ תפוזים/אשכוליות/מים, או כתוספת לדייסת קוואקר, המורינגה עוזרת לו להיות עירני ,דינמי, עם אנרגייה גבוהה לאורך היום, ואינו מרגיש את העייפות באותה צורה כמו שהרגיש כשהיה בן 60. 

גידול המורינגה אצל ארנון נובע מ- 3 סיבות עיקריות : ריפוי עצמי, עיסוק כלכלי, ורצון להביא לתודעת ציבור רחב ככל האפשר את יכולות הריפוי הטמונות בשימוש במורינגה.

תיירים ואורחים המבקרים בצימרים של אסתי וארנון זוכים לשמוע על סגולות המורינגה, לסיור במטע במשק ולהתנסות בטעימות מהמורינגה.